GBI Napok 2021 - Részletes program

GBI Napok 2021 - Részletes program

GBI Napok 2021

2021.12.14 - 2021.12.15
Részletes program

 

ELŐADÁSOK - I. szekció

2021.12.14. 14.30 - 15.45



Szekcióelnök: Posta Katalin

14.30 -
Polikonális baromfi ellenanyag fejlesztések releváns mérési eljárásokhoz
Szerz
ők: Babarczi Bianka, Török Alexandra, Bodrogi Lilla, Peer Gabriella, Szőke Zsuzsanna, Nagyéri György
Csoport: Szaporodásbiológia és Toxikológia Csoport

14.45 - Symptoms on Clematis vitalba can be a reason of Prunus virus I infection
​​​​​​​
Szerzők: Francesco Desiderio, Evans Duah Agyemang, Emese Demian, Andras Takacs, Pal Salamon, Eva Varallyay
Csoport: NVI, Növénykórtani Tanszék, Genomikai Kutatócsoport

15.00 - DIP2C génmódosított egérmodell előállítása autizmus spektrum zavar vizsgálatára
Szerz
ők: Pintér Tímea, Gál Zoltán, Hoffmann Orsolya Ivett, Hiripi László, Lipták Nándor, Csabafi Krisztina Anna, Szakács Júlia, Minja Zorc, Peter Dovc, Bodrogi Lilla
Csoport: Precíziós Nemesítés Csoport

15.15 - Gyógynövényfajok molekuláris genetikai vizsgálata a MATE Budai Campusán
​​​​​​​Szerzők: Benyóné Dr. György Zsuzsanna
​​​​​​​Csoport: Kertészeti Növénygenetika Csoport

15.30 - Az ürömlevelű parlagfű (Ambrosia artemisiifolia L.) hím és nő virágzatait meghatározó gének annotálása transzkriptomikai eszközökkel
Szerz
ők: Mátyás Kinga Klára; Pintér Csaba, Bódis Judit, Hegedűs Géza, Taller János, Farkas Eszter, Decsi Kincső, Kutasy Barbara, Kálmán Nikoletta, Nagy Erzsébet, Solti Izabella, Kolics Balázs, Virág Eszter
Csoport: Festetics Bioinnovációs Csoport

15.45 - 16.15 kávészünet


POSZTER ELŐADÁSOK

2021.12.14. 16:15 – 17:00



Szekcióelnök: Gócza Elen

16:15 - Házityúk embriók ivarszervének fejlődésében szerepet játszó gének vizsgálata
Szerz
ők: Tóth Arnold, Hoffmann Orsolya Ivett, Gócza Elen, Tóth Roland
​​​​​​​Csoport: Alkalmazott Embriológia és Őssejt Biológia Csoport

16:20 - Comparasion of the properties of porcine fibroblast cultures
Szerzők: Ivan Carls Dela Rosa, Martin Urbán, András Ecker, Dr. Elen Gócza
​​​​​​​Csoport: Alkalmazott Embriológia és Őssejt Biológia Csoport

16:25 - Egymásra oltott korai és késői burgonyavonalak gumóinak metabolomikai elemzése
Szerzők: Villányi Vanda, Bánfalvi Zsófia
​​​​​​​Csoport: Növényfiziológia és Fejlődésbiológia Csoport

16:30 - Szerzett antibiotikum rezisztencia gének kimutatása házi sertés (Sus scrofa) és ponty (Cyprinus carpio) bél mikrobiótában metagenomikai módszerekkel
Szerzők: Libisch Balázs, Sahabi Abdulkadir, Keresztény Tibor, Papp Péter, Olasz Ferenc, Fébel Hedvig, Jakabné Sándor Zsuzsanna, Posta Katalin
​​​​​​​Csoport: Mikrobiális Biotechnológia és Mikrobiomika Csoport

16:35 - The effects of T-2 toxin and zearalenone on the embryonic development of rabbit and chicken
Szerz
ők: Martin Urbán, Roland Tóth, Ebbin Nana Ama, Tímea Pintér, Lilla Bodrogi, Gabriella Peer, Zsuzsanna Szőke, Elen Gócza
​​​​​​​Csoport: Alkalmazott Embriológia és Őssejt Biológia Csoport

16:40 - The effects of serum-containing and serum-free media on chicken PGCs Szerzők: Ecker András, Tokodyné Szabadi Nikolett, Lázár Bence, Tóth Roland, Sima Krisztina, Kepler Tamara, Patakiné Várkonyi Eszter, Gócza Elen
Csoport: Alkalmazott Embriológia és Őssejt Biológia Csoport

16:45 - Az aranysakál (Canis aureus) fehér színének genetikai háttere
Szerz
ők: Ninausz Nóra, Fehér Péter, Kemenszky Péter, Csányi Erika, Sándor Gyula, Heltai Miklós, László Szemethy, Varga László, Stéger Viktor
​​​​​​​Csoport: Alkalmazott Vad- és Haszonállat Genomika Csoport

17:00 – poszterek megtekintése


ELŐADÁSOK - II. szekció

2021.12.15. 9:30 – 13:00



Szekcióelnök: Havelda Zoltán

9:30 - Az árpa termésmennyiségének befolyásolása CRISPR/Cas9 rendszerrel
Szerzők: Kis András, Polgári Dávid, Bruck Olivér, Sági László és Havelda Zoltán
Csoport: Növény Fiziológiai és Fejlődésbiológiai Csoport

9:45 - HiBreeder – a new tool for efficient ‘DNA-free’ wheat genome editing
Szerz
ők: Mohammad Ali, Polgári Dávid, Sági László, Havelda Zoltán and Kis András
Csoport: Növény Fiziológiai és Fejlődésbiológiai Csoport

10:00 - Egy alfa-krisztallin domén fehérje szerepe a paradicsom levélszőr fejlődésében
Szerz
ők: Nyikó Tünde1, Sós-Hegedűs Anita1, Gyula Péter1, Gorcsa Teréz1, Tóth Tamás1, Bóka Károly2, Szittya György1
​​​​​​​Csoport: 1Epigenetika Csoport, 2ELTE TTK Növényszervezettani Tanszék, Budapest

10:15 - Vírusfertőzés következtében kialakult levélfejlődési rendellenesség vizsgálata paradicsomban
Szerz
ők: Sós-Hegedűs Anita1, Tóth Tamás1, Nemes Katalin2, Gyula Péter1, Salamon Pál1, Salánki Katalin2 és Szittya György1
Csoport: 1Epigenetika Csoport, 2 ELKH ATK Növényvédelmi Intézet, Budapest

10:30 - A TFIIS transzkripciós faktor szükséges a növények hőadaptációjához
Szerz
ők: Szádeczky-Kardoss István, Szaker Henrik Mihály, Radhika Verma, Csorba Tibor
​​​​​​​Csoport: Növényi Stresszbiológia Csoport

10:45 – Céges előadás 1

11:00 – 11:30 kávészünet

Szekcióelnök: Bánfalvi Zsófia

11:30 - Mitokondriális eredetű szekvenciák a nyúl nukleáris genomban
Szerz
ők: Biró Bálint, Gál Zoltán, Michael Brookman, Hoffmann Orsolya Ivett
Csoport: Modellállat Genetika Csoport

11:45 - Alternatív módszer különböző Solenaceae fajok transzformációjára
(Alternative method for the transformation of Solenaceae species)
Szerzők: Tóth Máté, Péter Kaló, Beatrix Horváth, Zoltán Szabó, Zoltán Tóth
Csoport: Alkalmazott Növénygenomikai Csoport

12:00 - Nyúl (Oryctolagus cuniculus) cirkuláris RNS-ek azonosítása és jellemzése betegség modellek létrehozási lehetőségeinek felderítésére
Szerz
ők: Fekete Zsófia, Kontra Levente, Barta Endre
Csoport: Mezőgazdasági Genomikai és Bioinformatikai Csoport

12:15 - Vénusz és mCherry transzfektált őscsírasejtek vizsgálata
​​​​​​​Szerzők: Tóth Roland, Stefanie Altgilbers, Wilfried A. Kues, Hoffmann Orsolya Ivett, Gócza Elen
​​​​​​​Csoport neve: Alkalmazott Embriológia és Őssejt Biológia Csoport

12:30 - Az antivirális RNS csendesítés vizsgálata genomszerkesztett növényekben
Szerzők: Ludman Márta, Fátyol Károly
Csoport: Növény Immunológia Csoport

12:45 – Céges előadás 2

13:00 – 14:00 ebédszünet

 
​​​​​​​ELŐADÁSOK - III. szekció

2021.12.15. 14:00 – 16:00



Szekcióelnök: Stéger Viktor

14:00 - A GIGANTEA gének szabályozása és szerepe burgonyában
Szerzők: Karsai-Rektenwald Flóra, Khongorzul Odgerel, Jeny Jose, Bánfalvi Zsófia
Csoport: Növény Fiziológiai és Fejlődésbiológiai Csoport

14:15 - Kiméra aktivátorok a Salmonella genomi sziget 1 és az IncA/C plazmidok konjugatív transzferében
Szerz
ők: Oláh Eszter, Szabó Mónika, Kiss János
Csoport: Gazda-patogén Interakció és Mikrobiális Genetika Csoport

14:30 - Mikorrhizált paradicsom növény foszfát transzportereinek összehangolt működése szárazság és hőstressz alatt.
Szerz
ők: Szentpéteri Viktor, Mayer Zoltán, Posta Katalin
Csoport: Mikrobiális Biotechnológia és Mikrobiomika Csoport

14:45 - Two members of a nodule-specific cysteine-rich (NCR) gene cluster are required for symbiotic interaction in Medicago truncatula.
Szerz
ők: Farheen Saifi, Lili Fodor, Beatrix Horváth, Szilárd Kovács, Alexandra Pál, Barnabás János Biró, Yuhui Chen, Rujin Chen, Péter Kaló, Ágota Domonkos
Csoport: Növénygenomikai és Növény-Mikroba Interakció Csoport

15:00 - A szürke farkas (Canis lupus) visszatelepülésének nyomon követése molekuláris genetikai módszerek segítségével
Szerz
ők: Fehér Péter, Frank Krisztián, Gombkötő Péter, Robin Rigg, Bedő Péter, Újváry Dóra, Szemethy László, Stéger Viktor
​​​​​​​Csoport: Alkalmazott Vad- és Haszonállat Genomika Csoport

15:15 – Céges előadás 3

15:30 – díjkiosztó, összegzés